Zahide Yetiş’le programı 24 nisan 2019 çarşamba günü Show TV ekranında seyircisi ile buluşacak. Zahide Yetiş 24 nisan 2019 konuğu Fitoterapist Dr. Hakan Özkul kimdir? Haberimizin detaylarında…

24 Nisan Zahide Yetiş’le programında Fitoterapist Dr. Hakan Özkul kimdir?Zahide Yetiş’le programı Fitoterapist Dr. Hakan Özkul

Show TV’nin gündüz kuşağı yayın akışının en sevilen programı Zahide Yetiş’le her gün yeni stüdyo konukları ile izleyicileri ile Show TV ekranlarında ve stüdyosunda buluşuyor.

Zahide Yetiş’le 24 nisan bugün; en son teknoloji kullanılarak, alanında en uzman doktorlar ile sağlık sorunlarına çözümler aranıyor.

Bugün, fitoterapi nedir? bu konu derinlemesine Fitoterapist Dr. Hakan Özkul ile konuşulacak. Fitoterapi kimler tarafından nasıl uygulanır bilgisi verilecek.

Zahide Yetiş’le programı mutfak bölümünde ise Usta Hacı Başar tarifleri izleyenleri bekliyor. Şimdi Fitoterapist Dr. Hakan Özkul hakkında bilgi verelim.

Fitoterapist Dr. Hakan Özkul kimdir?

Dr. Hakan Özkul 1967 de Ankara’da doğdu. İzmit Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini (İngilizce) kazandı. Önlisans eğitimini Hacettepe Tıp Fakültesinde tamamladı sonra, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Şuan Dr. Hakan Özkul, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Eğitim Hayatı,Tıbbi Aromatik Bitkiler konusunda eğitim aldı. 2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümünden de mezun oldu. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan İş Yeri Hekimliği sertifikası aldı.

Zahide Yetiş'le Fitoterapist Dr. Hakan Özkul
Zahide Yetiş’le Fitoterapist Dr. Hakan Özkul

Çalışma Hayatı,Tıp Fakültesinden mezuniyetinden sonra çeşitli Devlet ve Özel sağlık kurumlarında doktor olarak çalıştı. Üniversite yıllarından itibaren Tıbbi ve Aromatik bitkiler konusunda çalışmalar yaptı. Bu maksatla Yurt içi ve yurt dışı birçok araştırma, konferans ve seminerlerde bulundu. “Türkiye’de Bitkisel Tedavinin Doğru ve Yaygın Kullanımının Geliştirilmesi” amacıyla muhtelif TV programlarına katılarak, bilgi ve tecrübesini paylaşmaktadır. Sağlıklı yaşam konusunda TV’lerde yapılan programlara da katılan Dr. Özkul, TGRT Euro Kanalında yapılan “Doktorlar Konuşuyor” programına uzman konuk olarak katılmaktadır. Haftalık olarak yayınlanan Meltem TV’de “Sağlık ve Yaşam”, Mesaj TV’de “Sağlıklı Günler” ve Sıhhat TV’de “Önce Sağlık” programlarına düzenli olarak katılmaktadır.

Bitkisel Çalışmaları,”Türkiye’deki Endemik Tıbbi Bitkiler”, “Tıbbi Bitkilerin Türkiye’de Tedavide Doğru ve Yaygın Kullanımının Geliştirilmesi”, “Bitkisel Tıp Tarihi”, Tıbb-ı Nebevi ve “Tıbbi Bitkilerin Türkiye’de Üretimi” konularında çalışmalarına devam etmektedir. Bu konularda uzmanların bir araya geleceği ve sahasında öncül çalışmalar yapması planlanan Dernekleşme faaliyeti içindedir
Yurt içi ve yurt dışında konusunda uzman kişi ve kuruluşlarla Fitoterapi konusunda ortak çalışmalar yürüten Dr. Özkul, halen Kibarlı ve Cemre Bitkisel Ürünlerini geliştiren Akademik Kurul Üyesidir.

Uzman Doktor Hakan Özkul ile ilgili detaylı bilgileri buradan bulabilirsiniz, işte verdiğimiz biyografi kaynak linkinden inceleyebilirsiniz. Hakanozkuldestek.com/hakkimda/

Kaynak: İnstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.